Güvenli Sanal Alışveriş

İnternet Alışverişlerinizde Güvenliğinizi Arttırın!

Güvenli Sanal Alış-Veriş uygulaması ile siz de kredi kartınızla internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde ek güvenlik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

HSBC Advantage Kredi Kartı'nızla, HSBC Advantage Sanal Kartı'nızla, internet üzerinde, bu uygulamaya üye sanal mağazalardan yaptığınız alışverişlerde size, sisteme kayıtlı cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık Sanal Alış-Veriş Şifreniz sorulacaktır. Bu şifre, herhangi bir mağaza veya restoranda yaptığınız alışverişlerinizde kullandığınız imzayı temsil edecektir.

HSBC Banka Kartı'nızı internet alışverişlerinde güvenle kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

HSBC Banka Kartı'nız ile internette alışveriş yapabilmeniz için HSBC Banka Kartı'nızın bağlı olduğu hesabınızda işlem tutarı kadar kullanılabilir bakiyeniz olması yeterlidir. Bakiyenizin yeterli olmadığı durumlarda ise, varsa KMH hesabınızdan ödemeniz karşılanacaktır.

HSBC Banka Kartı'nız ile İnternetten Nasıl Alışveriş Yapacaksınız?

HSBC Banka Kartı'nızı 3D Secure olarak adlandırılan güvenlik sistemi ile MasterCard SecureCode ve/veya Verified by Visa logolarını gördüğünüz sanal işyerlerinde kullanırken;

  • Ödeme yapma aşamasında, ödeme penceresi ekrana gelir, kart numarasının girilmesi istenen alanlara HSBC Banka Kartı'nızın üzerinde bulunan 16 haneli kart numaranızı girmeniz gerekir.
  • "Gönder" butonunu tıkladığınızda sistem, kart bilgilerinizi kontrol eder ve tek kullanımlık alışveriş şifrenizi Bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuza SMS ile iletir.
  • Cep telefonunuza gelen alışveriş şifresini 180 saniye içinde ekrana girdiğinizde alışveriş işleminiz tamamlanır.

HSBC Banka Kartı'nızla internet üzerinden alışveriş yapabilmeniz için gereken tek şey cep telefonu numaranızın Bankamızda kayıtlı olmasıdır. Cep telefonu bilginizi HSBC ATM'lerinden veya Şubelerimizden güncelleyebilirsiniz.

Sorularınız için 0850 211 0 111 numaralı HSBC Telefon Bankacılığından bilgi alabilirsiniz.

Güvenli Sanal Alış-Veriş yapmak çok kolay!


Keyifli alışverişler dileriz...

Hemen Taksitlendir