HSBC Advantage Platinum

HSBC Platinum Kredi Kart'ları, mevcut Classic/Standard ve Gold Kartlarının özelliklerinin tümüne sahip olup, bunlara ek olarak farklı avantajlara da sahiptir.

Platinum Kart'ın Avantajları Nelerdir?

 • Yurtdışı seyahatleriniz sırasında meydana gelebilecek sağlık sorunları veya kaza gibi durumlarda, acil yardım, danışma ve organizasyon hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
 • Ferdi Kaza Sigortası: Yurtiçi ve yurtdışında geçerli USD 50.000 Ferdi Kaza Sigortası*, USD 10,000 kaza sonucu tedavi masrafları teminatı altındadır.
 • Bagaj Kaybı/Gecikmesi Sigortası: Yurtiçi ve yurtdışında geçerli USD 500 bagaj kaybı**, USD 100 bagaj gecikmesi sigortası kapsamındadır.
 • İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan, her türlü ayrıntıyı incelikle düşünerek hazırladığımız, HSBC Premier Lounge'tan yararlanabilirsiniz.
 • Priority Pass Kartı'nız ile 'Priority Pass Programı' dahilinde 100'ü aşkın ülkede, 325'i aşkın havaalanındaki 600'den fazla özel bekleme salonlarına beraberinizdeki yakınlarınız ile birlikte ekstrelerinize yansıtılacak kişi başına 30 USD*** giriş ücreti karşılığında vakit geçirme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

  HSBC Advantage Platinum Kredi Kartı sahibiyseniz ve Priority Pass Kartınız yoksa, HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'den talep edebilirsiniz.

  Priority Pass Kartlarının geçerli olduğu havaalanlarını da HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111 ya da www.prioritypass.com web sitesinden öğrenebilirsiniz.
 • Platinum Kredi Kartı hamillerine sunulan en önemli ayrıcalıklardan biri 'Platinum MasterCard Collection'dır. Bu program, Platinum Kart hamillerine yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin otellerde, mağazalarda, restoranlarda, otomobil kiralama firmalarında, sağlık ve fitness merkezlerinde özel indirimler ve ayrıcalıklar; gezi programları gibi birçok avantaj sunar. Ayrıntılı Bilgi için 0850 211 0 111
 • Kredi kart şifrenizi hsbc.com.tr/tr/kartsifrem adresinden hemen oluşturabilirsiniz. Bankamız tarafından kart şifrenizi oluşturmak içinde aranacaksınız. Daha sonra dilerseniz HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı, HSBC Bank ATM'leri ve HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111 aracılığıyla şifrenizi değiştirebilirsiniz.
 • * Teminat koşulları hakkında ayrıntılı bilgi almak için HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i arayabilirsiniz.
 • ** Belirtilen fiyatlar HSBC Bank A.Ş. tarafından değiştirilebilir.
Advantage Premier Lounge & Valet Parking Faiz ve Ücretler Yurtdışı Asistanlık Sigortalar Ekstre Açıklamaları Slip Açıklamaları Kart Şifrem